BMW X3 (Nr 7136091)

BMW X3
Waga
Sztuk
BMW X3 G01 (2017 - 2020) Crossover
Długość
470 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1805 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1805 kg
Dystans
3630 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Arizona, Phoenix

Od 25 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jukatan, Mérida

Od 31 mar 2021 do 8 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.