(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw X4 (Nr 6072500)

Marka i model:

Bmw X4

Waga w kg (łączna):

2585

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1820.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ulm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.