(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X5 (Nr 4614569)

BMW X5

Marka i model:

BMW x5

Waga w kg (łączna):

2250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1347.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Roma Capitale

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

25 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.