BMW X5 (Nr 6025970)

BMW X5

Marka i model:

BMW X5

Waga w kg (łączna):

1900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 788.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

12 lip 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kyiv City, Kijów

14 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.