BMW X5 (Nr 6027925)

BMW X5

Marka i model:

BMW 5

Waga w kg (łączna):

1900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 708.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kyiv City, Kijów

17 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.