(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X5 (Nr 7495749)

BMW X5
Waga
Sztuk
BMW X5 E53 [restyling] (2003 - 2006) Crossover
Długość
466 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
170 cm
ok.
2172 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2172 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 28 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.