BMW X5 (Nr 7678460)

BMW X5
Waga
Sztuk
BMW X5 G05 (2018 - 2020) Crossover
Długość
492 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
174 cm
ok.
2248 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2248 kg
Dystans
2623 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Varsovia

Od 12 lip 2021 do 17 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Od 17 lip 2021 do 19 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.