BMW X5 (Nr 7681798)

BMW X5
Waga
Sztuk
BMW X5 G05 (2018 - 2020) Crossover
Długość
492 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
174 cm
ok.
2248 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2248 kg
Dystans
2601 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

4 paź 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

6 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.