BMW X5, Mercedes S Coupé, Mercedes C cabriolet (Nr 5914216)

BMW X5, Mercedes S Coupé, Mercedes C cabriolet

Marka i model:

BMW X5

Waga w kg (łączna):

6200

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1876.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Marki

Od 20 cze 2020 do 27 cze 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Cannes

Od 4 lip 2020 do 11 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.