(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X5 x 1, Ford Focus x 1 (Nr 6901607)

BMW X5 x 1, Ford Focus x 1
Waga
Sztuk
BMW X5 F15 (2013 - 2018) Crossover
Długość
488 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
176 cm
ok.
2150 kg
1
Sprawny*:
Tak
Ford Focus 3 Gen. [restyling] (2014 - 2020) Kombi
Długość
456 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1308 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
3458 kg
Dystans
1777 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Bułgaria, Пловдив, Asenovgrad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Grzędy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.