(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X5 x 2 (Nr 7586061)

BMW X5 x 2
Waga
Sztuk
BMW X5 F15 (2013 - 2018) Crossover
Długość
488 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
176 cm
ok.
2150 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4300 kg
Dystans
4413 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.