(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw x6 (Nr 5126514)

bmw x6

Marka i model:

bmw x6

Waga w kg (łączna):

2140

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7623.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

20 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.