(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X6 (Nr 5304678)

BMW X6

Marka i model:

BMW X6

Waga w kg (łączna):

2400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1881.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 9 gru 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.