BMW x6 (Nr 6092968)

BMW x6

Marka i model:

BMW x6

Waga w kg (łączna):

2150

Budżet zlecenia [€]:

300

Liczba sztuk:

2009

Dystans: 1748.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 sie 2020 do 29 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Magdeburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.