BMW X6 (Nr 7596068)

BMW X6
Waga
Sztuk
BMW X6 E71/E72 (2008 - 2012) Sports Activity Coupe crossover
Długość
487 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
169 cm
ok.
2335 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2335 kg
Dystans
2344 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Pireus

Od 1 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.