bmw z1 (Nr 5667787)

bmw z1

Marka i model:

bmw z1

Waga w kg (łączna):

1250

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1666.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Offenburg

28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

30 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.