(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW Z3 (Nr 6221391)

BMW Z3

Marka i model:

BMW z3

Waga w kg (łączna):

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1482.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Sofia-City, Sofia

Od 23 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Sonthofen

Od 24 cze 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.