(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW Z3 (Nr 6486149)

BMW Z3
Waga Sztuk:
BMW Z3 E36/7-E36/8 [restyling] (1998 - 2002) Roadster
Długość
405 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
129 cm
ok. 1400 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1400 kg
Dystans: 642 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 29 sie 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 3 wrz 2020 do 12 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.