(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw z4 (Nr 5351950)

bmw z4

Marka i model:

bmw z4

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1438.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Cannes

Od 5 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Basingstoke

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.