BMW z4 (Nr 5686722)

BMW z4

Marka i model:

Bmw z4

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1731.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

7 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

14 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.