BMW Z4 (Nr 6139631)

Marka i model:

BMW Z4

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2241.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Portimão

10 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.