BMW Z4 (Nr 7144542)

BMW Z4
Waga
Sztuk
BMW Z4 E85/E86 [restyling] (2005 - 2008) Coupe
Długość
409 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
126 cm
ok.
1412 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1412 kg
Dystans
2818 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 17 maj 2021 do 19 maj 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Central, Ateny

Od 19 maj 2021 do 22 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.