(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW1600GTL (Nr 4540945)

BMW1600GTL

Marka i model:

BMW 1600GTL

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Tampa

Od 29 cze 2019 do 20 lip 2019

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 20 lip 2019 do 24 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.