Bmwf800gs (Nr 5668623)

Marka i model:

Bmw f800gs

Waga w kg (łączna):

250.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2229.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Jávea/xàbia

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Rotherham

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.