BMWR1200C (Nr 6072351)

BMWR1200C

Marka i model:

BMW R1200C

Waga w kg (łączna):

256

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 778.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Brema

Od 11 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.