Boa constrictors (Nr 6072790)

Boa constrictors

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 457.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Beerse

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Brighton And Hove, Brighton

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.