(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2018-04-29 08:12

boat

(Nr 2642492)

Długość [m]:

13.2

Szerokość [m]:

4.57

Wysokość [m]:

5

Waga w kg (łączna):

13650.00

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Final destination is New-Caledonia but option is to deliver to Australiafirst.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowych

    Koszt przewozu łodzi motorowej uzależniony jest zwykle od wymiaru i wagi łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt przewozu niedużej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Tymczasem koszt transportu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 do 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 zł/km.

    Przykładowo, transport łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) zapłacono 550 zł, zatem 2,30 zł/km.

    Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kg na trasie Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

    Nim wycenimy transport łodzi warto sprawdzić, czy gabaryty podane przez producenta to realne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wskazuje punt, w którym łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

    Przy transporcie łodzi doradza się wybór mniej uczęszczanych dróg i unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa zestawu nie powinna przekraczać 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być przewożona drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów upoważniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy dostępne są w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Turku, Finlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Numea, 98800, Francja

Termin elastyczny