(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Boat 8’5 meters (Nr 5971294)

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [€]:

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 752.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Hordaland, Paradis

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götaland, Goteborg

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi motorowych

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zwykle od gabarytu i wagi łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast koszt transportu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt około 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, transport łodzi o wadze 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 zł, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) zapłacono 550 zł, zatem 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kg na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Przed wyceną transportu łodzi wypadałoby upewnić się, czy gabaryty podane przez producenta to realne wielkości łodzi. Długość liczymy od środka rufy do końca dziobu, a szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi doradza się wybór mniej uczęszczanych dróg jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie powinna przekraczać 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. Kiedy łódź ma być transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.