(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bobcat 3,5 tony; Walec 2,5 tony (Nr 6502920)

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

1.9

Waga w kg (łączna):

6000

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 18.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Łobodno

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz urządzeń lub sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien odpowiednio ochronić maszynę, żeby ustrzec się zniszczeń, zadraśnięć i wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji przewóz maszyn i sprzętu wymienia się: frezarki, młoty, schładzarki, przesiewacze, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki jak i dużo innych.

Koszt transportu maszyn lub sprzętu

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu jest związana przede wszystkim od wymiarów i wagi maszyny oraz od trasy czyli od punktu załadunku do obszaru wyładunku. W większości przypadkach transport maszyn jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania odpowiednich koncesji jak i dużej wiedzy ze strony przewoźnika. W obrębie kraju śr. cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł/km. Przykładowo, transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski wiąże się z kosztem blisko 1,02 zł/km.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w zagranicznym przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Średni koszt transportu urządzeń i sprzętu na 1 kilometr przy trasie nasz kraj – Wielka Brytania wynosi 0,70 PLN. Weźmy na przykład, transport spawarki do UK cena wyniesie średnio 0,23 zł/km. Za to na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował niecałe 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka kosztuje średnio 1,18 zł/km, a transport frezarki kosztuje 0,54 zł/km.