Bomba de riego (Nr 7998919)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Bomba de riego
200 x 130 x 150 cm
1400 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1400 kg
Dystans
2064 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Moerdijk

Od 8 wrz 2021 do 8 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Totana

Od 8 wrz 2021 do 8 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych z reguły jest transportem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkoformatowe pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą swobodnie przemieszczać się po ulicach, gdyż ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w Europie. Utrudnienie powodować może jeszcze nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa zasady dozwolone dla większej części dróg.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych często korzysta się z przyczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych powinni dysponować prawidłowo przystosowanymi lawetami, jakie są w stanie przewieźć maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przekracza dozwolone normy wymiarami lub wagą, wymagane będzie odebranie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Cena transportu maszyny uprawnego jest związana od wielkości, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.