(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Boots Rumpf (Nr 5140726)

Długość [m]:

6.80

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

1.40

Waga w kg (łączna):

400

Dystans: 2664.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Ναύπλιο

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi motorowej zależy zazwyczaj od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena transportu niedużej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Tymczasem cena przewozu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena transportu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi około 0,80 zł/km.

Na przykład, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kilogramów na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kg na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to realne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź ma być przewożona drogą morską, niezbędne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.