(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bora 490 z przyczepą podłodziową (Nr 7514728)

bora 490 z przyczepą podłodziową
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
bora 490 z przyczepą podłodziową
490 x 170 x 170 cm
600 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
600 kg
Dystans
333 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Wygryny

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gowino

Od 1 maj 2021 do 8 maj 2021


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Aby uzyskać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość i ciężar łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od krańca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą naczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W przypadku, gdy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łajbie. Wszystkie rzeczy, które pozostały na jachcie powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu żaglówki
Ceny transportu łodzi żaglowej związane są przede wszystkim od wielkości i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.