(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Botavara y vela (Nr 4859194)

Botavara y vela

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1803.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Xàbia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Fiumicino

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” znajduje się sporo różnorakich łajb pływających. Zaczynając od mniejszych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy przewozie żaglówek, w głównej mierze tych dużych, fundamentalną sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy obciążenie przekroczy 3,5 t. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia ciężaru, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca ma obowiązek mieć w pojeździe przyrząd typu: viaBox.

Przy transporcie łodzi - pomijając jej typ - istotne jest usunąć jak największą ilość przedmiotów nieprzymocowanych, a te które zostaną umocować w taki sposób, aby się nie ruszały. Dobrze jest mieć wiedzę, że przedmioty luźne potrafią zniszczyć żaglówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też żaglówki zwykle uzależniony jest od wagi, gabarytów jak i odcinka do pokonania. W momencie, gdy samemu nie możemy przewieźć jacht, zalecamy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w bardzo krótkim czasie wieść dotrze do wielu setek firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport i przedłożą swoje wyceny. W ten sposób w jednym miejscu ma się dostęp do dużej liczby wycen różnych firm przewozowych. Czym wnikliwiej jest opisany ładunek, tym bardziej dopasowana będzie podana cena takiego transportu.

Na przykład, cena dla kajaka mieści się w widełkach 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt łodzi motorowej standardowego rozmiaru, zazwyczaj zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena dużego jachtu - to zwykle przedział od 2,5 do 3 złotych za kilometr.