(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Boxes 1–5, clothes box x 2, Bike rack for car x 1, various small household items x 1 (Nr 7562307)

 Boxes 1–5, clothes box x 2, Bike rack for car x 1, various small household items x 1
Sztuk
Boxes
1-5
clothes box
2
Bike rack for car
1
various small household items
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
534 km
Typ usługi:
Tylko transport
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Haarlem

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, The Lexington

5 maj 2021


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i czasochłonnym procesem, mimo to, gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy dokonać selekcję posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jeżeli jest uszkodzone, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy zakupić lub zapytać o nie w najbliższym markecie, który przeważnie wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo porozkładać ciężar, np. porozdzielać naczynia na parę pudeł, aby z łatwością było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu pomoże przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Pokaźne meble należy rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Gdy mamy surowce izolujące, np. jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej kruche przedmioty, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Tymczasem drobne meble zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, ewentualne utrudnienia w podjeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się specjalne zasady dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz chronienie twojego mienia.