(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-01 19:21

Brama wjazdowa

(Nr 2342932)
Brama wjazdowa

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

0.2

Wysokość [m]:

1.6

Waga w kg (łączna):

120.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 268.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z dużej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których waga przewyższa 3,5 t. i inne maszyny spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – waga i gabaryty. Wypada również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Ważna jest również informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem może być również czas wykonania usługi.

Ładunki transportowane w ramach LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 6 lut 2018 do 10 lut 2018

Adres i termin dostawy

Drezno, Niemcy

Termin elastyczny