(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Brixton 125 (Nr 7588508)

Brixton 125
Waga
Sztuk
Brixton 125
Długość
202 cm
134 kg
1
Łączna waga:
134 kg
Dystans
548 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.