(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-11-20 00:21

Brona aktywna

(Nr 2165850)
Brona aktywna

Marka i model:

Rau

Długość [m]:

300

Szerokość [m]:

100

Wysokość [m]:

80

Waga w kg (łączna):

350.00

Dystans: 470.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów uprawnych zazwyczaj bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkoformatowe urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny swobodnie przemieszczać się po jezdniach, ponieważ ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w Europie. Przeszkodę powodować może dodatkowo nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przerasta zasady możliwe dla większości dróg.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze używa się przyczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych posiadają prawidłowo dostosowanymi lawetami, jakie są w stanie przewieźć ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przerasta dopuszczalne zasady wymiarami lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

    Cena transportu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być także czas transportu.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny