(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Brona aktywna 3,5m (Nr 8268578)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Brona aktywna 3,5m
185 x 350 x 120 cm
2000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
2000 kg
Dystans
463 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Wojtkowice Stare

Od 5 sty 2022 do 11 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Trzebień

Od 6 sty 2022 do 12 sty 2022


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych często jest przewozem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po drogach, jako że ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przekracza normy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie używa się naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają stosownie przysposobionymi lawetami, które umożliwiają przewieźć maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przerasta dozwolone normy wielkością lub wagą, konieczne jest otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo termin przewozu.