(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Brona talerzowa catros 4001 (Nr 4723244)

Brona talerzowa catros 4001

Marka i model:

Amazone catros 4001

Długość [m]:

4.6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

3300.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 1721.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nowa Akwitania, Montmorillon

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Gącz

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych prawie zawsze bywa przewozem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po polskich trasach, bowiem ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Problem stanowić może również napór osi urządzeń uprawnych, który przerasta zasady możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych często korzysta się z przyczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają prawidłowo przystosowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować urządzenia uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza dozwolone reguły gabarytami lub ciężarem, konieczne będzie otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

Cena transportu urządzenia rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być także termin transportu.