(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BSA 500 (Nr 7036673)

Waga
Sztuk
BSA 500
Długość
200 cm
300 kg
1
Łączna waga:
300 kg
Dystans
1041 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Bjerringbro

Od 19 gru 2020 do 1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Dąbie

1 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.