(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-24 08:37

Btt (Nr 3004204)

Btt

Waga w kg (łączna):

14.00

Dystans: 2095.00 km

Transport rowerów

    Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć stosowny karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

    Jeżeli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw chroniących jednoślad.

Cena przewozu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Valsequillo De Gran Canaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Valencia/valència

Termin elastyczny