(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

btw s1000 (Nr 5202650)

Marka i model:

moto eléctrica

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Kuba, La Habana, Hawana

20 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.