(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-25 18:27

buggy

(Nr 2321072)
buggy

Marka i model:

buggy

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 253.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Strzyżów, 38-100, Polska

Od 29 sty 2018 do 5 lut 2018

Adres i termin dostawy

Maciejowice, 08-480, Polska

Termin elastyczny