(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Buggy 3,2m x 1,7m (Nr 5764538)

Marka i model:

Buggy

Waga w kg (łączna):

400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 115.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Kroczyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Suchodaniec

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.