(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BUGGY Quadzilla X8 (Nr 5253946)

Marka i model:

Quadzilla x8

Waga w kg (łączna):

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2062.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Herefordshire, Leominster

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kruklanki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.