Buick 57S, VW Garbus 1303 Cabrio (Nr 6256189)

Buick 57S, VW Garbus 1303 Cabrio

Marka i model:

Buick 57S, VW Garbus 1303 Cabrio

Waga w kg (łączna):

2800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1495.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Marche, Ankona

Od 14 wrz 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 20 wrz 2020 do 18 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.