(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Buick roadmaster (Nr 5401938)

Buick roadmaster

Marka i model:

Buick Roadmaster

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1003.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Neuss

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.