(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Buldog francuski (Nr 4712200)

Waga w kg (łączna):

7

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Dystans: 2037.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Nowa Sarzyna

Od 20 lip 2019 do 22 lip 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Swadlincote

Od 22 lip 2019 do 24 lip 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.