(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Buldog francuski (Nr 6784658)

Waga w kg (łączna):

15

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 2801.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Orihuela

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Krzeszowice

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.