(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bulldog ingles (Nr 6460123)

bulldog ingles

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Antioquia, Medellín

18 lis 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kentucky, New

18 lis 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.